Zwroty/wymiany, reklamacje

Zwroty i wymiany

 1. Jeżeli zamówiony towar nie spełnia oczekiwań Klient ma prawo do zwrotu lub wymiany towaru w czasie do 14 dni od daty otrzymania przesyłki,  pod warunkiem, że towar jest nie uszkodzony w oryginalnym opakowaniu wraz z metkami, z kompletem dokumentacji oraz nie nosi śladów eksploatacji.
 2. Jeżeli towar jest uszkodzony lub nosi ślady użytkowania, zostanie niezwłocznie odesłany do Klienta na jego koszt.
 3. Przed zwrotem produktu należy poinformować sprzedawcę za pomocą maila na adres: lukar@lukar-online.com lub telefonicznie: 605 48 48 55.
 4. Nie podlegają zwrotowi produkty, które wykonano na specjalne zamówienie, w tym derki z grawerem, derki zadrukowane grafiką klienta, derki personalizowane oraz szyte na specjalną miarę.
 5. Towar należy odesłać na adres: 95-015 Głowno, ul. Nałkowskiej 4 LUKAR Paulina Maćczak na swój koszt, który nie podlega zwrotowi.
 6. W przesyłce zwrotnej z towarem, Klient ma obowiązek umieścić dowód zakupu, napisane osobiście oświadczenie odstąpienia od umowy, zawartej ze sklepem internetowym LUKAR, z opisem produktu, jego ceną oraz podpisem z datą stworzenia dokumentu. Należy również umieścić informację o numerze konta, na który ma zostać zwrócona należność lub innym sposobie zwrotu należności.
 7. Przy zamówieniach powyżej 400 zł i przedpłacie na konto Klient nie jest obciążany kosztami wysyłki. W przypadku zwrotu części towarów pochodzących z takich zamówień, gdy całkowita wartość zamówienia spadnie poniżej wartości 400 zł, zostaną naliczone koszty wysyłki do pierwotnego zamówienia, które będą potrącone od kwoty zwracanej na konto Klienta.
 8. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt: lukar@lukar-online.com lub tel.: 605 48 48 55.
 9. Zwrot kosztów następuje w ciągu maksymalnie 14 stu dni roboczych od daty otrzymania przesyłki,  po jej oględzinach. 

 

Reklamacje

 1. Klient zobowiązany jest do zawiadomienia sprzedawcy o stwierdzonej niezgodności towaru z umową w terminie 2 miesięcy od dnia stwierdzenia takiej niezgodności.
 2. Sprzedawca zobowiązany jest w ciągu 14 (czternastu) dni ustosunkować się do reklamacji towaru zgłoszonej przez Klienta i powiadomić go o sposobie dalszego postępowania.
 3. Aby usprawnić rozpatrzenie reklamacji, Klient proszony jest o przesłanie dokumentacji (zdjęć, dokładnego opisu) reklamacji towaru.
 4. W przypadku rozpatrzenia reklamacji na korzyść klienta, sprzedawca doprowadzi towar do stanu zgodnego z umową poprzez naprawę lub wymianę na nowy. Wysyłka towaru odbędzie się na koszt sprzedawcy.
 5. W przypadku umów zawieranych z klientami nie będącymi jednocześnie konsumentami w rozumieniu art. 221 Kodeksu Cywilnego, na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego, odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi jest wyłączona.